نازی سنتر را دنبال کنید در ....
Follow us on Twitter Follow us on Facebook Watch us on YouTube
ثبت نام

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
 1. #1

  عضو سرشناس

  BetterMember

     
  شخصیت مورد علاقه

  Reinhard Heydrich

   پژوهشگر انجمن
  مقالات پژوهشی : 15
  امتیاز پژوهشی : 525
  امتیاز نازی سنتری
  11810
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  442
  سپاس ها
  2,728
  سپاس شده 2,336 در 438 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 141 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  تاریخ و تمدن مادها


  درود.
  من تصمیم گرفتم که تاریخ و تمدن ایران رو از زمان باستان تا معاصر به طور کامل و البته خلاصه و مفید بنویسم و برای نوشتن این تاپیکها از معتبرترین منابع تاریخی استفاده می کنم.اولین تاپیک رو هم اختصاص دادم به تاریخ و تمدن مادها.
  برای این نوشتار از کتاب تاریخ ده هزار ساله ی ایران نوشته ی دکتر عبدالعظیم رضایی به عنوان منبع استفاده کردم.
  امیدوارم که مورد قبول شما دوستان عزیزم قرار بگیره و تونسته باشم خدمتی به این انجمن ناسیونال سوسیالیسم کرده باشم

  تاریخ و تمدن مادها


  بطور کلی تاریخ مادها در ایران از اواخر سده ی هشتم پیش از میلاد آغاز میگردد.در حوالی این قرن سه قوم آریایی نقاطی را در ایران اشغال کرده دولت های ملوک الطوایفی تشکیل داده بودند.1_مادها در مغرب،2_باختریها در مشرق3_پارسیها در جنوب.
  مادی ها مردمی آریایی نژاد بودند که در اواخر قرن هشتم یا ابتدای قرن هفتم پیش از میلاد دولت ماد را بنا نهادند.

  دیوکس:به گفته ی هردوت او یکی از خردمندترین پادشاهان ماد می باشد.
  در زمانی که تمام مادها در دهات خویش پراکنده بودند و هرج و مرج و بی قانونی در زندگی اجتماعی مردم وجود داشت.دیوکس به فکر چاره ای افتاد او به ترویج عدل و داد در ده خویش پرداخت و به عنوان قاضی انتخاب شد.شهره ی قضاوتها و تصمیم های خردمندانه او چنان بر سر زبان ها افتاد که مردم از سراسر قلمرو ماد به او مراجعه می کردند.
  پس از مدتی مردم با دیدن لیاقت دیوکس تصمیم گرفتن که او را به شاهی انتخاب کنند.و دیوکس هم با کمال میل این تصمیم را پذیرفت.دیوکس پس از نشستن بر تخت شاهی مردم را برای ساختن یک پایتخت عظیم تشویق کرد.مادیها به اینکار تن داده و شهر اکباتان را به دستور دیوکس بنا کردند.دیوکس با همان جدیت به گسترش عدل و داد ادامه داد.او همچنین به قلمروهای مادها افزود و پس از 53 سال سلطنت در گذشت.


  فرورتیش:
  پس از دیوکس پسرش فرورتیش به تخت شاهی نشست.او بر سرزمین بزرگی که از همدان تا بخش خاوری دماوند و کناره های کویر کشیده می شد حکومت میکرد.در زمان فرورتیش سکائی ها در در حوالی دریاچه ی ارومیه و پارسیان در جنوب زندگی میکردند.
  فرورتیش در اثر غرور ایجاد شده به خاطر سلطه بر پارسیان و دوستی با کیمیریان و مانتائیان تصمیم حمله به دولت آشور را گرفت و با سپاهی گران به آشور حمله کرد.
  در آن زمان سکائی ها که با آشور هم پیمان شده بودند ازپشت به مادها تاختند و در آخر در نبردی که بین فرورتیش و پادشاه سکاها رخ داد فرورتیش کشته شد.

  سیاگزار:
  سیاگزار را میتوان بزرگترین و شجاع ترین پادشاه ماد نامید.
  او بعد از شکست پدرش بوسیله ی سکائیان آموخته بود که بدون داشتن یک ارتش منظم و کارآزموده نمی توان در برابر دولت آشور ایستادگی کرد.
  به همین دلیل او به ایجاد کردن سواره نظام و پیادن نظامی نیرومند همت کرد.
  سواره نظام او آن چنان قدرتمند بود که هم در حال حمله و هم در حال دفاع بیشترین استفاده رو از کمان های خود میبردند و کمتر پیش میامد که تیرهای آنها به هدف نخورد.
  با داشتن چنین ارتش نیرومندی سیاگزار با نهایت اطمینان تصمیم حمله به آشور را گرفت
  او سواران و نیروهای آشور را منهدم کرد و شهر نینوا پایتخت آشور را به محاصره گرفت.
  اما در همان زمان خبر رسید که سکاها متصرفات او را مورد تاخت و تاز قرار داده اند سکاها از بند قفقاز گذشتند و آذرباییجان را تصرف کردند .در پی این وقایا سیاگزار از تصرف نینوا دست کشید و برای مقابله با سکاها برگشت و لی از آنها شکست سختی خورد.
  سیاگزار پس از این شکست با تدبیری که اندیشید مادیس شاه سکاها و فرماندهان سپاه او را به ضیافتی دعوت کرد و آنقدر به آنها شراب نوشاند که از خود بی خود شدند سپس سیاگزار تمامی آنها را به هلاکت رساند.
  او در جنگ با سکاها آنها را به طور کامل شکست داد و به سلطه ی 28 ساله ی آنها به ایران پایان داد.
  بعد از آشور بنی پال پسرش ساراکوس بر تخت شاهی آشور نشست.
  فرمانروای بابل با دولت ماد دوستی کرد و آشور را به محاصره گرفت.ساراکوس که تاب مقاومت را نداشت خودکشی کرد.در سال 606 پیش از میلاد آشور بدست مادها افتاد و با خاک یکسان شد بطوریکه الان ویرانه ای بیش از آن بجا نمانده.
  سیاگزار همچنین قلمروی مادها را تا رود هالیس رساند و با دولت لیدی همسایه شد.
  در زمان سیاگزار لیدی دولتی نیرومند بود و ارتش قدرتمندی داشت و مادها هم قصد لشکر کشی به لیدی را نداشتند.
  اما در پی حادثه ای شرایط عوض شد.
  سیاگزار عده ای از جوانان را برای دیدن روحیه ی سلحشوری و آموزش به ساکاها سپرد اما سکاها با آن جوانان درشتی کردند.پادشاه سکاها را مورد عتاب قرار داد. سکاها برای تلافی یکی از جوانان را کشتند و در طی ضیافتی گوشت آن جوان را به پادشاه خوراندند و به لیدی گریختند.
  پادشاه ایران بعد از آگاهی از این قضیه درخواست استرداد آنها را از پادشاه لیدی کرد ولی لیدی این درخواست را رد کرد که همین باعث جنگهایی بین ایران و لیدی شد.
  جنگهای بین ماد و لیدی تا سال 585 قبل میلاد ادامه یافت.بنابر پیشگوئییی منجمی به نام طالس ملطی کسوفی روی داد و دو طرف که از این رویداد دچار وحشت شده بودند از جنگ دست کشیدند و سرانجام با پیشنهاد دولت بابل رودخانه ی هالیس مرز بین دو دولت شد.
  سیاگزار در سال 584 پیش از میلاد درگزشت.وی مردی پرکار نیرومند و با تدبیر بود.  آستیاگ:
  پس از در
  گذشت سیاگزار آستیاگ به پادشاهی رسید.او 24 سال سلطنت کرد.
  آستیاگ در زمان حکومتش به تقلید از دولت آشور برای خویش درباری ایجاد کرد و درباریان لباسهای رنگارنگ و گردن آویزهای زرین بر گردن می انداختند.
  آستیاگ تا سال 550 پیش از میلاد با تدبیر و کاردانی حکومت کرد.ولی مردم از عیش و نوش دربار ناراضی بودند وهمین باعث شد که در زمان حمله ی کورش و پارسیان مردم ماد به پارس ها پیوستند.

  تمدن مادها:ایران در زمان مادها سرزمینی پهناور شده بود که حدود آن از شمال به رود ارس ؛از جنوب به خوزستان،از خاور به بلخ،و از باختر به رود هالیس یعنی قزل ایرماق امروزی رسید.
  بناها ،کتیبه ها و حجاریهای زیادی از این دوره به جا مانده که به این شرح است:  1. دخمه های کوچک برجسته ای در ده اسحق آوند در نزدیکی کرمانشاه،که یکنفر را در حال پرستش نشان میدهد.
  2. دخمه بزرگی در نزدیکی میاندوآب.
  3. یک دخمه در سر پل لرستان معروف به اتاق فرهاد.
  4. دخمه ای با علامت فرشته ی بالدار در صحنه.
  5. دخمه ای به نام دکان داود بین کرمانشاه و قصر شیرین.این دخمه صورت حجاری شده ی مرد ایستاده ای را در حال عبادت نشان میدهد که برسمی در دسا است.

  همچنین تا کنون در گرستانهایی واقع در هرسین،الشتر،و خرم آباد لرستان ابزارهایی چون شمشیر،مفرغ،خنجر،کلنگ و تیر آهنی بدست آمده است
  هردوت مادها را به شش طبقه ی بوزها،پارتاسن ها،استروخاتها،اریزانت ها،بودین ها،و مغ ها تقسیم کرده است.این طوایف مردمی چوپان بودند و به تربیت گاو و گوسفند و بز اسب می پرداختند.آنها برای نقل و انتقالات از ارابه استفاده می کردند.
  در تمدن مادها پدر خانواده دارای اختیار تام بود و یک مرد چند زن داشت.مادها همچنین با طلا و الکتروم آشنایی داشتند.
  پارسها و مادها از یک ریشه و دارای نژاد آریایی بودند.
  دارمستتر محقق فرانسوی معتقد است که زبان اوستا همان زبان مادها می باشد.
  پادشاهان ماد حکومت مطلقه داشتند و هیچ یک از درباریان حق دخالت در امور کشور را نداشتند.
  در تاریخ دولتی ایرانی به نام ماد جای آشور را گرفت و این امری مهم در تاریخ دنیای کهن محسوب می شود.
  فرهنگ و معتقدات مادها:تاریخ مادها را می توان به 2 دوره تقسیم کرد:1_دوران متقدم ماد و پیش از استقرار سلطه ی کیش مغان.2_دوره ی پس از سلطه ی آن طبقه.مرز میان این دو دوره پایان قرن هفتم پیش از میلاد است.
  خانه ی مادها عبارت بود از یک ساختمان یک طبقه ی قائم الزاویه و دارای بام مسطح که بر روی ستون های سنگی و چوبی تکیه داشت.
  مادها لباسهایی می پوشیدند که روی نیم تنه و پیراهن آستین کوتاهی که تا زانو می رسید،پوستی افکنده آنرا بر شانه ی چپ استوار می ساختند.گاهی هم پوست را از زیر کمربند رد می کردند.ثروتمندان از پوست یوزپلنگ و مستمندان از پوست گوسفند استفاده می کردند.رسم افکندن پوست بر روی شانه تا امروز میان چوپانان رواج دارد.
  آنها همچنین از کلاههای بلند نمدی استفاده می کردند.
  در هزاره ی اول پیش از میلاد نیزه و سپر جزء سلاحهای مادبود.ولی بعدها با مقداری تنوع سلاحهایی مانند خنجر و شمشیر کوتاه که آنرا آکنیاک می نامند بر سلاحهای ایشان افزوده شد.
  در روزگار مادها پرورش اسب رواج زیادی داشت ولی آنها از زین و لگام چیزی نمی دانستند و سوار بر چیزی می شدند که شبیه غاشیه است.
  مادها همچنین از خیش و گاو آهن و بستن آن بر پشت دو گاو آگاهی داشتند.
  مادها موها را با نوار قرمزی می بستند و ریش را می تراشیدند.
  سنگتراشی،سفال سازی و نساجی هم در میان مادها رواج داشته و به منسوجات آنها به دلیل نقوش زیبا ارج زیادی می نهادند.

  خط و کتابت مادها:مادها در قرن هفتم پیش از میلاد دارای خط و کتابت بودند و این همانست که امروز«خط باستان پارسی»یا «خط هخامنشی ردیف اول» خوانده می شود،ولی در واقع از لحاظ اصل و منشا مادی است.
  کیش مادها:در روزگار مادها کیش و آیین در تمام قلمرویشان یکسان نبوده.
  به عنوان مثال کیش سرزمینهای غربی ماد بیشتر با دین هوریان و تا حدودی آشوریان همنوع بوده.در این مورد می توان به تصاویر عجیب الخلقه ابولهوالهای بالدار و حیوانات عجیب تخیلی با بدن شیر،سر شیر یا شاهین و بال عقاب اشاره کردکه در اساطیر هوریانی بسیار رواج داشته اشت.
  کیش کاسیان و همجنین بابلیان هم تا مدتی در بین مادها نفوذ داشت.در ماد غربی فرمانفرمایان در بسیاری از موارد به اسامی «اکدی»و از آنجمله به نامهای خدایان نامیده می شدند.
  ولی در ماد شرقی با توجه به اسامی باقی مانده و بنابر اعتقاد بعضی از دانشمندان دینشان همان دین زرتشتی بوده و اهورا مزدا خدای یگانه را پرستش می کردند.

  ویژگی اجتماعی مادها:در سرزمین مادها خصوصیات خانوادگی جامعه ی پدرشاهی وجود داشته است.
  معمولا سالمندترین عضو خانواده به عنوان رئیس خانواده انتخاب می شد.و همچنین سالمندترین فرد ده به عنوان دهخدا و رئیس ده انتخاب می شد.
  در جامعه ی ماد اختلاف طبقاتی آشکار بوده و همچنین برده داری هم در شرف تکوین بوده.
  بگفته ی دیاکنوف شهرها و دژهای مادها با حصار سنگی و آجری داشته که مردم شهر در هنگام حمله بیگانگان در امان بودند.
  همچنین در شهرهای مادها حصارهایی وجود داشت که اهالی به هنگام بروز خطر به آنها پناه می برند.و در حصر شهر برجهایی وجود داشت و سر برجها کنگره هایی بود که از آنها برای تیراندازی استفاده می کردند.
  هردوت می نویسد:مادی ها دارای مجالس خلق بودند و بدون شک در شورای بزرگان عدهای از بهترین اشخاص نیز وجود داشتند.اوستا نیز از اینگونه مجالس و شوراها به نام «هنجمن» یاد می کند.

  شیوه ی پادشاهی مادها:
  در زمان مادها تا قبل از پادشاهی دیوکس امیر نشین های پراکنده ای وجود داشته و در هر ناحیه یک حکومت مستقل و خود مختار وجود داشته.
  ولی دیوکس که دهقانزاده ای پرکار و مورد اعتماد بود در سایه حسن تدبیر نخست به مقام داوری و پس از چندی به پادشاهی برگزیده شد و سرانجام بیاری اکثریت مردم سلطنت های کوچک را بر انداخت و تمامی قبایل ماد را زیر یک پرچم متحد کرد

  سازمان درباری ماد:
  دیوکس شیوه های نظامی جدیدی را در حکومت خودش وضع کرده بود او حصاری پیرامون سرای خود کشید و مردم را بر آن داشت تا در اطراف حصار آن زندگی کنند. همچنین دستور داد که هیچکس به مقر شاه نزدیک نشود و همه ی کارها بوسیله ی یک پیک صورت گیرد.واین بدان معنی بود که سلطان در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت.
  خندیدن در حضور شاه نوعی بی ادبی محسوب می شد.شاه هرکس را به فراخور جرمش مجازات می کرد.شاه همچنین در سراسر کشور جاسوسان و مامورانی داشت

  که وسایل آگاهی او و موجبات دادخواهی و دادرسی و کیفر را فراهم می کردند.
  در آن زمان چهار نیروی بزرگ ماد ،کاره،لیدیه و مصر سراسر خاور نزدیک را میان خود تقسیم کردند.ولی از میان تنها ماد است که میتوان نام شاهنشاهی را بر آن اطلاق کرد.

  اوضاع طبقات مختلف در زمان ماد:
  با رونق گرفتن کشاورزی و دامداری در بین مردم و به کارگرفتن افراد محروم توسط ثروتمندان نوعی اختلاف طبقاتی بوجود آمد.اوستا از تقسیم جامعه به گروههای صنفی و حرفه ای دارای پیشوا و نیز از سه صنف کاهنان و خادمان آتش،ارابه سواران و دامداران و کشاورزان سخن می گوید.گذشته از آن دریک مرد از پیشه ور و ارجی که بکار او داده شده است،یاد می کند.
  مقامات و مغان صنف خاصی از جامعه را تشکیل می دادند و بزرگان قوم ارابه سوار خوانده می شدند.
  مادها به کشاورزی و دامداری اشتغال داشتند و در نزد آنها پرورش اسبریک کار مهم محسوب می شد.ایشان همچنین دامهای بزرگ شاخدار و گوسفند پرورش می دادند و با پرورش شتر دو کوهانه نیز آشنا بودند.کشت یونجه هم در میان مادها متداول بود و چینی ها کشت آنرا از مادها فراگرفتند.


  نوشته شده توسط آریوبرزن

  سرچشمه : کتاب تاریخ ده هزار ساله ی ایران نوشته ی دکتر عبدالعظیم رضایی  ...........زنده باد ناسیونال سوسیالیسم...........
  ویرایش توسط آریوبرزن : 01-26-2015 در ساعت 08:01 PM

 2. 5 کاربر از پست مفید آریوبرزن سپاس کرده اند .

  Emperator Amin (12-31-2011), Ingenieur (01-05-2012), کیخسرو (01-05-2012), ایشتوویگو45 (01-05-2012), اریایی (01-05-2012)

 3. #2

  کاربر سایت
     
  امتیاز نازی سنتری
  25
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" />
  ✠ عضو ثبت نام شده ✠

  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  کردستان
  علایق
  فوتبال
  شغل و حرفه
  مهندس اینده عمران و ساختمان
  نوشته ها
  8
  سپاس ها
  41
  سپاس شده 12 در 7 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  سلام
  دوست عزیز میخواستم نظر شما را به چند نکته که شما به ان اشاره ای نکردید یاداور کنم .
  1- اسم این پادشاهی که شما دیوکس میخانید دیاکو هستش که در زبان کردی نام اکثر پسرها رو بر همین اساس نامگذاری میکنند.
  2-نام آستیاگ هم همان ایشتوویگو هستش که پدر بزرگ مادری کوروش کبیر هستش و 4 پادشاه امپراطوری مادها بود
  3- مادها همان اقوام کرد زبان بودند که شما به ان هیچ اشاره ای نکردید و کوروش کبیر در اثر شورش علیه چدر بزرگش توانست حکومت مادها در دست بگیرد و مرکز حکومت از هگمتانه(همدان) به انشان \(خوزستان کنونی) انتقال داد .
  4-در مورد تمئن اریایی ها هم بند 2 باید بگم که این دخمه اسمش (فقرقا) یا فخریگاه هستش و در 15 کیلومتری شهر مهاباد قرار داره و اصلا به شهر میاندواب مربوط نمیشه چون جزو اثار باستانی شهرستان مهاباد هستش که گور ایشتوویگو و دیاکو در این دخمه قرار داره .
  البته چون بنده اهل این شهر هستم این اطلاعات رو قرار دادم
  با سپاس فراوان

 4. 3 کاربر از پست مفید ایشتوویگو45 سپاس کرده اند .

  Ingenieur (01-05-2012), کیخسرو (01-05-2012), آریوبرزن (01-05-2012)

 5. #3

  عضو سرشناس

  BetterMember

     
  شخصیت مورد علاقه

  Reinhard Heydrich

   پژوهشگر انجمن
  مقالات پژوهشی : 15
  امتیاز پژوهشی : 525
  امتیاز نازی سنتری
  11810
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  442
  سپاس ها
  2,728
  سپاس شده 2,336 در 438 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 141 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  درود بر شما دوست عزیز.
  متشکرم ازتون که حداقل شما این تاپیک من رو کامل خوندید.این تاپیکی که من در مورد مادها نوشتم تو اینترنت ایران نظیر نداره و خلاصه و مفیده
  منم خودم میدونم که کردها همون مادها هستن.اما ازتون عذر میخوام که به این موضوع اشاره ای نکردم.
  یعنی در واقع فراموش کردم.
  در مورد اسم این پادشاهان هم من این مطلبو از کتاب تاریخ ده هزار ساله ی ایران نوشتم و اسم پادشاهان دقیقا همینجوری نوشته شده بود.
  البته من میدونم که حرف شما درسته و من چند جای دیگه هم اسم ها رو همونطورکه شما اشاره کردید دیده بودم.
  اگر ایرادی هم توش بود به بزرگی خودتون ببخشید.
  متشکرم که ایراد این تاپیک رو بهم گفتید.

 6. 3 کاربر از پست مفید آریوبرزن سپاس کرده اند .

  Erfan_1939 (06-17-2012), Ingenieur (01-05-2012), کیخسرو (01-05-2012)

 7. #4

  عضو سرشناس + گرافیست

  BetterMember

  Graphist

     
  شخصیت مورد علاقه

  Fritz Todt

   هنرمند انجمن
  فعالیت مولتی مدیا : 14
  امتیاز مولتی مدیا : 78
  امتیاز نازی سنتری
  17150
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  Persia-Atropatene
  علایق
  شغل و حرفه
  Civil Engineer-Technical Designer-Programmer
  نوشته ها
  1,670
  سپاس ها
  4,849
  سپاس شده 7,375 در 1,677 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 490 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  دوستان
  درسته که کرد جزو امپراطوری ماد بود ولی چرا سخنی از آتورپاتَاکان و در پارسی قدیم آذَرباذَگان و آذَربایََگان چیزی نمیگویید و فقط به کرد اشاره میکنید ؟؟ البته سوتفاهم نشه فقط میخوام بگم که آذربایجان ایران امروزی هم جزو قلمرو ماد بود و بعد از ماد امپراطوری پارس در آنجا حکمرانی کرد همانطور که کردستان نیز بود حتی اشاره میکنم به فرمانده آتروپات ساتراب که یکی از فرماندهان آذری ماد بود !!

  تاریخ امروز تحریف شده و هر پان بیخودی که تشکیل میشه برا خودش یه تاریخ در میاره مثلاً این پان ترک ها که متاسفانه متاسفانه هویت آذری خودشون رو دادن دست چند تا بیگانه ی ابله و شیطان صفت و تاریخ جعلی درست کردند
  این وظیفه ی ماست که تاریخ واقعی رو به همگان برسونیم و با دلیل آنها رو ثابت کنیم

  آریوبرزن گرامی با تشکر از شما که این متن رو قرار دادید البته به قول خودتون خلاصه شده . بله اگر خلاصه نمیشد که باید یه کتاب چند صد صفحه ای قرار میدادید چون تاریخ ایران رو نمیشه در یک صفحه خلاصه کرد !! اگر هم خلاصه بشه این چنین مسائلی بوجود میاد مثل همین که به کرد و آذری اشاره نشده .

 8. #5

  عضو سرشناس

  BetterMember

     
  شخصیت مورد علاقه

  Reinhard Heydrich

   پژوهشگر انجمن
  مقالات پژوهشی : 15
  امتیاز پژوهشی : 525
  امتیاز نازی سنتری
  11810
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  442
  سپاس ها
  2,728
  سپاس شده 2,336 در 438 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 141 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  eagle جان من گفتم اشاره ای بکنم بگم کرد و آذری امکان داره بعضی از دوستان ناراحت بشن بگن که شما کردها و آذریها رو آریایی میدونیو اصلا رو چه سندی این حرفو میزنی.چون قبلا سابقه داشته مثلا تو همون تاپیکی که خودتون ارسال کردید
  در مورد خلاصه شدن هم خوب من گفتم چیکار کنم.اگه بخوام زیاده نویسی کنم که الان باید نزدیک 50 صفحه فقط در مورد مادها مینوشتم.در اون مورد کردها و آذریها هم گفتم که به بزرگی خودتون ببخشید که اشاره ای بهش نکردم.
  ولی باور کنید این مطلب من تو اینترنت ایران نظیر نداره. من فقط یک هفته وقت برای خلاصه نویسی این مطلب گزاشتم.و سعی کردم بهترین مطلب ممکن رو در مورد مادها بنویسم
  متاسفانه انگار زیاد تو این انجمن به مسائل ایران باستان و تاریخ و تمدن خودمون علاقه ی زیادی نشون داده نمیشه.یعنی از تشکرهایی که میشه معلومه
  من میخواستم در مورد هخامنشیان و بقیه امپراطوری های ایرانم به همین سبک تاپیک بنویسم و از منابع معتبری هم استفاده می کردم ولی گفتم چه فایده وقتی دوستان زحمت آدم رو بی ارزش میدونن و علاقه ای نشون نمیدن...............
  متاسفانه بعضی ها فکر میکنن نازیسم یعنی فقط توپ و تانکو جنگو، فیلد مارشال و این وسط ناسیونال سوسیالیسم ایرانی هیچ جایی نداره البته من بازم میگم فقط بعضی ها اینطوری فکر میکنن.
  ویرایش توسط آریوبرزن : 01-05-2012 در ساعت 02:24 AM

 9. #6

  عضو سرشناس + گرافیست

  BetterMember

  Graphist

     
  شخصیت مورد علاقه

  Fritz Todt

   هنرمند انجمن
  فعالیت مولتی مدیا : 14
  امتیاز مولتی مدیا : 78
  امتیاز نازی سنتری
  17150
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  Persia-Atropatene
  علایق
  شغل و حرفه
  Civil Engineer-Technical Designer-Programmer
  نوشته ها
  1,670
  سپاس ها
  4,849
  سپاس شده 7,375 در 1,677 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 490 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  نقل قول نوشته اصلی توسط آریوبرزن نمایش پست ها
  eagle جان من گفتم اشاره ای بکنم بگم کرد و آذری امکان داره بعضی از دوستان ناراحت بشن بگن که شما کردها و آذریها رو آریایی میدونیو اصلا رو چه سندی این حرفو میزنی.چون قبلا سابقه داشته مثلا تو همون تاپیکی که خودتون ارسال کردید
  یعنی چی ؟؟ یعنی میگید کسی میاد ناراحت میشه که نوشتید آذری ها آریایی هستند ؟؟ خب بشه برا همین اینجاییم . دوست عزیز فقط بیسوادانند که این حرف رو میزنند (میگن آذری ها آریایی نیستند) چون آذری ها آریایی هستند و ریشه ی پارسی دارند .
  در مورد اون تاپیک هم اون دوست کردمون در نهایت قانع شدند و پذیرفتند که آذری ها آریایی هستند !!

 10. #7

  عضو سرشناس

  BetterMember

     
  شخصیت مورد علاقه

  Reinhard Heydrich

   پژوهشگر انجمن
  مقالات پژوهشی : 15
  امتیاز پژوهشی : 525
  امتیاز نازی سنتری
  11810
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  442
  سپاس ها
  2,728
  سپاس شده 2,336 در 438 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 141 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  حق با شماست من اشتباهی که کردم این بود که اشاره نکردم کردها و آذریها بازماندگان مادها هستن.اتفاقا یک کتابی هم در این مورد هست به نام کردها نوادگان مادها، نوشته ی ویلادمیر مینورسکی که تو همون کتاب اشاره شده که آذرباییجانی ها هم ماد هستن. وبا کردها از یک ریشه هستن.
  البته eagle جان من نه کردم نه آذریم من خودم شیرازیم.اینو گفتم که بعضی از دوستان فکر نکنن..............

 11. کاربر روبرو از پست مفید آریوبرزن سپاس کرده است .

  Ingenieur (01-05-2012)

 12. #8

  عضو سرشناس + گرافیست

  BetterMember

  Graphist

     
  شخصیت مورد علاقه

  Fritz Todt

   هنرمند انجمن
  فعالیت مولتی مدیا : 14
  امتیاز مولتی مدیا : 78
  امتیاز نازی سنتری
  17150
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  Persia-Atropatene
  علایق
  شغل و حرفه
  Civil Engineer-Technical Designer-Programmer
  نوشته ها
  1,670
  سپاس ها
  4,849
  سپاس شده 7,375 در 1,677 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 490 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  نقل قول نوشته اصلی توسط آریوبرزن نمایش پست ها
  حق با شماست من اشتباهی که کردم این بود که اشاره نکردم کردها و آذریها بازماندگان مادها هستن.اتفاقا یک کتابی هم در این مورد هست به نام کردها نوادگان مادها، نوشته ی ویلادمیر مینورسکی که تو همون کتاب اشاره شده که آذرباییجانی ها هم ماد هستن. وبا کردها از یک ریشه هستن.
  البته eagle جان من نه کردم نه آذریم من خودم شیرازیم.اینو گفتم که بعضی از دوستان فکر نکنن..............
  دوست عزیز یه اشتباهی که ما ایرانی ها میکنیم اینه که :
  یا کرد ها رو جدا از ایرانیان میپنداریم یا آذری ها رو جدا از ایرانیان
  و یا آذری و کرد ها رو از یه ریشه میدونیم ولی جدا از پارس ها
  و و و و .......... غیره

  ولی حقیقت اینه که : پارس ، آذری ، کرد همه از یه ریشه هستند !!

  البته منظورم شما نیستید کلّی گفتم !!

 13. کاربر روبرو از پست مفید Ingenieur سپاس کرده است .

  آریوبرزن (01-05-2012)

 14. #9

  عضو سرشناس

  BetterMember

     
  شخصیت مورد علاقه

  Reinhard Heydrich

   پژوهشگر انجمن
  مقالات پژوهشی : 15
  امتیاز پژوهشی : 525
  امتیاز نازی سنتری
  11810
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" /> Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_highpos.png" alt="" />
  ✠ عضو حرفه ای متخصص ✠

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  442
  سپاس ها
  2,728
  سپاس شده 2,336 در 438 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 141 تاپیک

  ویترین مدال ها

  Font Size

  پاسخ : تاریخ و تمدن مادها

  eagle جان کسی که یکم در مورد تاریخ و نژاد ایران خونده باشه متوجه میشه که اصلا مادها و پارسها از یک ریشه هستن.
  یعنی اصلا هر دوی مادها و پارسها متعلق به یک قوم آریایی هستن و نژاد هردوشون یکیه و فقط اسم منطقه هاشون فرق میکنه که غرب و شمال غرب ایران اسمش ماده و جنوب و جنوب غربیه ایران اسمش پارسه.
  در مورد اون کسایی که میگن کردها و آذریها از ایرانیان نیستن نیستن اون افراد یک عده وطن فروش تجزیه طلب خود فروخته هستن که برای رسیدن به اهداف منفعتی خودشون این چرندیات رو به خورد مردم میدن و در بین مردم ایران تفرقه ایجاد کنن.
  همین قضیه جدایی آذرباییجان از ایران توطئه روسیه بود و قضیه جدایی کردستان از ایران هم توطئه انگلیس بود.
  ما هر چی بدبختی که الان داریم میکشیم زیر سر همین روسها و انگلیسهاست.
  به امید روزی که جمهوری آذرباییجان و کردستان عراق به ایران برگرده.

 15. 3 کاربر از پست مفید آریوبرزن سپاس کرده اند .

  Ingenieur (01-05-2012), کیخسرو (01-05-2012), اریایی (01-05-2012)

 16. #10

  کاربر سایت
     
  امتیاز نازی سنتری
  55
  Array
  Cimg class="repimg" src="images/styles/DeFraction/reputation/reputation_pos.png" alt="" />
  ✠ عضو ثبت نام شده ✠

  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  نوشته ها
  125
  سپاس ها
  71
  سپاس شده 98 در 68 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  Font Size
  نقل قول نوشته اصلی توسط آریوبرزن نمایش پست ها
  eagle جان کسی که یکم در مورد تاریخ و نژاد ایران خونده باشه متوجه میشه که اصلا مادها و پارسها از یک ریشه هستن.
  یعنی اصلا هر دوی مادها و پارسها متعلق به یک قوم آریایی هستن و نژاد هردوشون یکیه و فقط اسم منطقه هاشون فرق میکنه که غرب و شمال غرب ایران اسمش ماده و جنوب و جنوب غربیه ایران اسمش پارسه.
  در مورد اون کسایی که میگن کردها و آذریها از ایرانیان نیستن نیستن اون افراد یک عده وطن فروش تجزیه طلب خود فروخته هستن که برای رسیدن به اهداف منفعتی خودشون این چرندیات رو به خورد مردم میدن و در بین مردم ایران تفرقه ایجاد کنن.
  همین قضیه جدایی آذرباییجان از ایران توطئه روسیه بود و قضیه جدایی کردستان از ایران هم توطئه انگلیس بود.
  ما هر چی بدبختی که الان داریم میکشیم زیر سر همین روسها و انگلیسهاست.
  به امید روزی که جمهوری آذرباییجان و کردستان عراق به ایران برگرده.

  خیلی عذر می خوام ولی به نظر من اینطور نیست, مادها مردم زاگرس و قفقاز باستان رو میگن که از نظر فرهنگی به تمدن های سامی بین النهرین علاقه داشتند (کتاب کوروش کبیر)

  و فارس ها اصولا به مردم بیابانها و دشت های مرکزی ایران میگن که جزو سکاهایی بودند که در فلات ایران زمین زندگی عشایری داشتند و با اقوام غیر اریایی ایران در امیخته بودند...

 

 
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •